Studentská unie se distancuje od soutěže MISS TUL

V reakci na ohlasy studentů, kteří si nás mylně spojují s Českou studentskou unií, jsme plakat_miss_cesunuceni vydat prohlášení k soutěži „Miss TUL 2013/2014“, kterou ČeSU začala na naší univerzitě propagovat.

SU TUL a ČeSU TUL

Studentská unie TUL nemá s Českou studentskou unií a její akcí Miss TUL nic společného. Na organizaci se nepodílejí ani žádní studenti a studentky TUL (ČeSU TUL), jak se v podmínkách nepravdivě uvádí. Tato soutěž neprobíhá v žádné spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

Prodej soutěžních fotografií studentek

Dále jsme obdrželi stížnost na prodej fotografií, o kterém nejsou studentky informovány. V bodě VII. Podmínek, který pojednává o zpracování a zveřejnění fotografií, je udělován souhlas se „zpracováním a zveřejněním poskytnutých fotografií, a to za účelem realizace soutěže.“ O zpoplatněném přístupu k sexy fotografiím studentek se skutečně nepíše a tato činnost se dle našeho názoru nedá považovat za účel realizace soutěže.

miss_vip

Rovněž návštěvníci, kteří mají zájem si sexy fotky prohlédnout, jsou o zpoplatnění přístupu informováni až poté, kdy umožní přístup do svého Facebook profilu. Hlasovací aplikace vyžaduje oprávnění ke čtení všech veřejných údajů, e-mailové adresy a k seznamu stránek, které jste označili tlačítkem To se mi líbí. Podmínkou hlasování je dále nutnost stát se fanouškem stránky Miss TUL – o této podmínce není hlasující opět nikde předem informován.

Facebook stránka Studenti TUL

Dále bychom se chtěli vyjádřit k facebookové stránce Studenti TUL, na které je tato Miss propagována. Stránku rozjel před několika lety Karel Řehák, člen SU TUL a autor TULáků, spolu se svou sestrou. Mezi správci byl také jeden ze členů Asociace studentů a absolventů. Na stránce byly zveřejňovány novinky z dění na univerzitě a kolejích až do momentu, kdy Facebook změnil nastavení a umožnil libovolně odebírat správcovství stránky. Toho bylo ze strany ASA zneužito a studenti TUL, kteří stránku rozjeli, propagovali a plnili tematickým obsahem, byli zcela bezdůvodně odebráni. Na dotazy, proč se tak stalo, ASA nereagovala. Tímto momentem se stránka stala pouze propagačním nástrojem Asociace studentů a absolventů a příspěvky týkající se přímo TUL se přestaly objevovat. Jako její náhrada byla založena stránka TULáci.

About the Author: Předseda SU TUL

1 Comment

  1. Odpovědět Martina Čmielová

    Dobrý den,

    ráda bych Vám za společnost Studenta Media vyjádřila podporu v situaci kolem Miss TUL. Pořádáme Miss VŠE již pátým rokem a letos vznikl tento konkurenční projekt na VŠE se všemi jeho specifiky (zpoplatněné foto apod.).

    S přáním pěkného dne,
    Martina Čmielová, projektová manažerka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blue Captcha Image
Refresh

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>