REAKCE NA PŘÍSPĚVEK ADMINISTRÁTORA STUDENTŮ TUL

V Liberci dne 19. listopadu 2013

Dne 17. listopadu 2013 zveřejnili členové České studentské unie na facebookové stránce Studenti TUL příspěvek, který svým obsahem napadá Studentskou unii TUL, osobně její členy a Technickou univerzitu v Liberci. (odkaz)

SU TUL je označena jako pochybná organizace, která špiní dobré jméno naší univerzity. Rádi bychom zmínili, že Studentská unie TUL je řádně registrovaná právnická osoba (občanské sdružení), která s Technickou univerzitou spolupracuje na základě rámcové smlouvy o spolupráci. V současné době má SU TUL sídlo v Neratovicích, kde má bydliště i její zakladatel, což je u občanských sdružení zcela běžný jev. Občanská sdružení se do obchodních rejstříků nezapisují, jsou evidována v Seznamu občanských sdružení (odkaz) a také v databázi ARES (odkaz). Naopak Česká studentská unie nikde dohledatelná není, protože není ani nikde registrovaná a po právní stránce tedy neexistuje.

Studentské unii TUL je dále nepravdivě přisuzováno předávání cen v soutěži Kolej roku, se kterým neměla nic společného. Tuto akci pořádala Studenta Media s.r.o., prostřednictvím svého ambasadora Jiřího Vícha. Jediná podpora z naší strany byla ve sdílení Jirkových příspěvků.

Studentská unie TUL byla dále obviněna z toho, že na univerzitní půdu tahá politiku. Toto tvrzení se opět nezakládá na pravdě. Všechny naše aktivity na TUL jsou dohledatelné a ani jedna neměla politické zaměření, nezvali jsme na půdu TUL politiky a ani jsme se politickými stranami nenechali nikterak podporovat. Jedinou akcí, kterou jsme zde spolupořádali, a byl na ní přítomný politik, byla VII. Konference České studentské unie, kde byl hostem ministr Petr Fiala, který se zde účastnil diskuze s  rektorem Zdeňkem Kůsem a členem představenstva Škody Auto, a.s. Bohdanem Wojnarem. Fakt, že předseda a spoluzakladatel Studentské unie TUL je aktivní politik TOP 09 proto považujeme za čistě účelové sdělení, které nijak nesouvisí s naší unií. „Před 3 roky jsem kandidoval na kandidátce TOP 09 do zastupitelstva v městě Neratovice, odkud pocházím. Nechápu co má společného má kandidatura do městského zastupitelstva ve městě, které je navíc ve Středočeském kraji, s naším občanským sdružením, které má působnost v Liberci. Navíc mohu všechny ubezpečit, že politické body nesbírám. Zaprvé nevím, k čemu by mi byly politické body z Liberce u nás v Neratovicích. Zadruhé, již 3 roky se zdržuji v Liberci a do Neratovic se nemám v úmyslu vracet, tudíž se mě žádná aktivní komunální politika v Neratovicích ani tady v Liberci netýká a na vyšší politiku nemám žaludek. Obvinění, že mé působení v TOP 09 může mít vliv na mé kolegy, působí velice směšně, jelikož mezi našimi členy jsou tak rozdílné politické názory, že ani současná sněmovna nemá takové zastoupení.“ dodává předseda Studentské unie TUL, Radek Němeček.

Vedení školy je v příspěvku obviněno, že sebou nechává ze strany SU TUL manipulovat. Vedení univerzity považuje Studentskou unii TUL za korektního partnera a toto partnerství je posvěceno rámcovou smlouvou o spolupráci a řadou prohlášení, které Technická univerzita v Liberci vydala. Naše spolupráce je založena na pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí pro studenty, zaměstnance a veřejnost, pomoci univerzitě v oblasti získávání nových studentů, hájení dobrého jména univerzity a jejich partnerů. K jiným záležitostem na univerzitě se nemáme potřebu vyjadřovat, jelikož nejsou v naší kompetenci.

Za Studentskou unii TUL,

Daniel Šimek
(místopředseda SU TUL)

About the Author: Předseda SU TUL

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blue Captcha Image
Refresh

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>